Wszystkie kolory świata to światowy projekt fundacji UNICEF, który realizowany był w Akademickiej Szkole Podstawowej w I semestrze roku szkolnego 2016/2017.

Cele projektu:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • uwrażliwienie dzieci na problemy innych,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

W ramach akcji uczniowie przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki symbolizowały pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich miała swoją tożsamość. Dzieci same wybierały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określały jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczały w „aktach urodzenia”. Laleczki zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole kiermaszu. Każdy z zaproszonych gości mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwiała zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwalała na uratowanie mu życia.

Udział w akcji dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, a radość, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom przy przygotowywaniu laleczek, trwale zapisała się w ich pamięci.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli Akademickiej Szkoły Podstawowej podczas finałowego kiermaszu, który odbył się 24.01.2017r., udało  się zebrać 1232zł!!

Serdecznie dziękujemy za udział w projekcie!